شماره مطلب: 15345

سردار بی سر/ شهید مصطفی دیانتی نسب

معلم و دانشجوی شهید مصطفی دیانتی نسب سال 1345 در یکی از خانواده های متدین شهر کازرون دیده به جهان گشود. بعد از طی دوران تحصیل، در رشته ی علوم تجربی دیپلم گرفت. در سال 1365 فوق دیپلم علوم تجربی گرفت و در منطقه ی  جره و بالاده به تدریس پرداخت و در تابستان همان سال در رشته ی شیمی دانشگاه شیراز قبول شد.

در رشته ی دکتری دندانپزشکی دانشگاه اصفهان هم پذیرفته و دعوت به ثبت نام شد.  هنگامی این خبر به خانواده اش رسید که  20  روز از شهادتش می گذشت. این کبوتر مسجد سال ها عضو پایگاه مسجد موحد بود. شهید مصطفی دیانتی نسب چهار بار عازم جبهه شد و در عملیات مختلف شرکت کرد.

بالاخره به عنوان تیربارچی  در عملیات کربلای  5  شرکت جست و سر مبارکش به حضرت دوست اهدا کرد و در تاریخ  31 دی  ماه 65 شهادت را در آغوش گرفت و سردار بی سر لقب گرفت.

مصطفی دیانتی نسب اهل دل و به تعبیر دوستانش عارفی بی هیاهو بود. شاعر بود و دفترچه ی شعری با عنوان های شهیدشیرین کمال ، تنهایی، طبیعت بی رحم ، شب و شمع از خود به جای گذاشت.

فرازی از وصیت نامه ی شهید

- روحانیت در خط اسلام معتقد به ولایت فقیه را پشتیبانی کنید.
- اگر می خواهید دشمنان برای همیشه از شما مایوس شوند پشتیبان ولایت فقیه باشیدکه اگر ولایت فقیه را از ما گرفتند همه چیز ما از ما گرفته اند.
- چه بسا کسانی که امروز خود را به شب نیاورند و چه بسا افرادی که به انتظار فردا بودند و به آن نرسیدند.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.